Laisvajame universitete lankysi sūrininkai iš Varėnos rajono

Iš Laisvasis universitetas.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Valdas Kavaliauskas ir Audrius Jakubauskas Tymo turgelyje
Valdas Kavaliauskas ir Audrius Jakubauskas Tymo turgelyje

Šį ketvirtadienį, sausio 14 d., Laisvojo universiteto (LUNI) užsiėmime Vilniuje svečiuosis du sūrininkai iš Dargužių (Varėnos raj.) – Valdas Kavaliauskas ir Audrius Jakubauskas. Praktiniame užsiėmime, kuris pavadintas „Valgytojų ir gamintojų solidarumo prielaidos“, jie žada išdėstyti valgytojų ir gamintojų judėjimo ištakas, tikslus ir konkrečius veiksmus. Manoma, kad jie surengs ir savo gaminamų sūrių degustaciją.

Lektoriai dalyvauja augintojų, gamintojų ir valgytojų asociacijos „Viva Sol” veikloje. Asociacija siekia plėtoti solidarius ryšius tarp miesto ir kaimo žmonių, panaudojant pagrindinę bendravimo priemonę – maisto produktus. Šiuose santykiuose miesto žmogus tampa valgytoju, o kaimo gyventojas – gamintoju, maitintoju. Abiejų sferų atstovai vienodai suinteresuoti vystyti sveikos mitybos, sveiko gyvenimo būdo filosofiją, kur vyrauja solidarios ekonomikos dėsniai bei pagarba žmogui ir gamtai.

Asociacija siekia skatinti smulkių ūkių išlikimą ir naujų atsiradimą Lietuvoje, skatinti miesto žmonių dalyvavimą kaimiškuose darbuose ir šventėse, inicijuoti kaimo žmonių dažnesnį dalyvavimą miesto aplinkoje, organizuoti miesto ir kaimo žmonių susibūrimus – diskusijas, tradicinių kaimo produktų turgus, kur prekiautų smulkieji Lietuvos ūkininkai.

Mažų ūkių ir ūkininkų turgų plitimas – tai alternatyva dažnai neigiamai visuomenėje vertinamoms didžiosioms gyvūninės kilmės maisto gamybos įmonėms. Ūkininkų turgūs – galimybė tiesiogiai iš gamintojo įsigyti jo produktą, apie kurį jis gali papasakoti visas smulkmenas. Taip mezgamas gyvas žmogiškas santykis tarp gamintojų ir vartotojų, be to, tokiu būdu pagaminti produktai yra ekologiškesni nei pradavinėjami prekybos centruose.

Sausio 14 d., ketvirtadienį, nuo 18 val. visus kviečiame į „ARTotekos“ kūrybines dirbtuves, kurios įsikūrusios A. Strazdelio g. 1 (netoli „Barbakano“, greta „Tamstos“ muzikos salono, įėjimas iš Šv. Dvasios gatvės pusės).

Laisvasis universitetas (LUNI) – tai visiškai autonomiškas mokymosi tinklas, veikiantis už oficialios švietimo sistemos ribų. Jis atviras visiems. LUNI žmonės susirenka ir kalbasi apie tai, kas įdomu, svarbu, dalijasi žiniomis ir patirtimi. Kadangi čia nėra hierarchijos tarp studentų ir dėstytojų, vieną kartą buvęs studentu, kitą kartą jau gali tapti dėstytoju. Kai mokslas tapo perkamas, LUNI ėmė laikytis pozicijos, jog teisę žinoti ir kritiškai vertinti pasaulį turi kiekvienas. Įėjimas į LUNI paskaitas visada nemokamas.

Daugiau informacijos galite rasti svetainėje www.luni.lt. Kviečiame pirmadieniais nuo 18 val. internetu klausytis radijo laidos „LUNI valanda“ per „Start FM“: www.startfm.lt. Norėdami operatyviai gauti informaciją apie Laisvojo universiteto renginius, prisijunkite prie LUNI „Facebook“ grupės arba parašykite laišką info.luni@gmail.com.

LUNI Vilnius

2010 01 11


Komentarai

Vardas (būtina įrašyti):

Jūsų interneto svetainė (nebūtina):

Komentaras:

Aptarimas:Laisvajame universitete lankysi sūrininkai iš Varėnos rajono
Asmeniniai įrankiai